Policjanci z Wałbrzycha walczą z nieprawidłowym parkowaniem w Zagórzu Śląskim

Z chwilą nadejścia cieplejszych dni, funkcjonariusze ruchu drogowego z wałbrzyskiej komendy muszą intensyfikować swoją obecność w miejscowości Zagórze Śląskie. Jest to spowodowane kierowcami, którzy, zwłaszcza podczas weekendów, nieprzepisowo pozostawiają swoje pojazdy wzdłuż Jeziora Bystrzyckiego, powodując tym samym problemy z płynnością ruchu.

Zagórze Śląskie jest znanym i urokliwym miejscem turystycznym. Dlatego też, od dawna, z każdym nadejściem ciepłych dni, obserwuje się tam znaczny wzrost liczby pojazdów. Niestety, często towarzyszy temu problem z zachowaniem wielu kierowców – nieodpowiedzialne parkowanie swoich aut na drogach otaczających jezioro.

Znacznym utrudnieniem jest zwłaszcza pozostawianie samochodów na obu stronach drogi dookoła jeziora. Jak co roku, spora grupa osób ignoruje znaki zakazu parkowania. W efekcie, każda osoba, która pozostawi swój pojazd w niedozwolonym miejscu, musi być gotowa na konsekwencje prawne. Szczególnie poważne mogą one być, gdy źle zaparkowany samochód stanie się przyczyną utrudnień w ruchu drogowym lub zagrozi bezpieczeństwu. W takim przypadku, pojazd może zostać odholowany na strzeżony parking, a koszt tej operacji, przekraczający 500 złotych, ponosi właściciel samochodu.

Warto pamiętać, że mandat za nieprawidłowe parkowanie wynosi 100 złotych i wiąże się z doliczeniem 1 punktu karnego. Jeśli jednak policjant uzna za stosowne sporządzenie dokumentacji do wniosku o ukaranie, grzywna orzeczona przez sąd może osiągnąć nawet 5 tysięcy złotych.