Podpalenie w Wałbrzychu: 26-letnia kobieta oskarżona o usiłowanie zabójstwa swojego partnera

W Wałbrzychu młoda kobieta jest ścigana prawnie za podejrzenie o zbrodnię próby zamordowania swojego starszego partnera. W wyniku długotrwałego znęcania się nad 41-letnim mężczyzną, 26-letnia osoba płci żeńskiej stanęła przed sądem odpowiadając na poważne zarzuty. Sąd zadecydował, że następne trzy miesiące spędzi ona zamknięta za kratkami aresztu, a jej potencjalna kara może sięgnąć skrajności w postaci dożywocia.

Niesłychane wydarzenia miały miejsce w ubiegły czwartek, kiedy po godzinie 20:00 służby policyjne otrzymały zgłoszenie dotyczące podpalonego mężczyzny. Sytuacja ta miała miejsce w dzielnicy Podgórze.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze policji ustalili przerażające szczegóły. Bez żadnej wyraźnej przyczyny, wspomniana 26-latka oblała swojego partnera łatwopalną substancją, jaką jest benzyna, po czym poddała go działaniu ognia. Na nieszczęście dla sprawczyni, a na szczęście dla ofiary, mężczyzna zdołał szybko zareagować i zdjąć płonące na nim ubrania, co ostatecznie uratowało mu życie. Niemniej jednak, z powodu doznanych poparzeń, został on przewieziony do szpitala – relacjonuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.