Pijane kierujące samochodem, utknęły na płocie. Noc spędziły w komisariacie

Podczas jednego z wieczorów, pijana kobieta zgodziła się na prośbę przyjaciółki, aby ta mogła poprowadzić jej samochód. Niestety, wyprawa ta zakończyła się na płocie jednej z nieruchomości. Jak się później okazało, obydwie przyjaciółki były nietrzeźwe.

Kiedy zegar wybił 22:00, służby otrzymały zgłoszenie o incydencie drogowym na ulicy Poznańskiej w miejscowości Jedlina-Zdrój. Młoda kobieta, która siedziała za kierownicą, podczas cofania uderzyła w ogrodzenie prywatnej posesji.

Na miejsce zdarzenia, natychmiast przybyli policjanci. Po przeprowadzeniu badań i ustaleniu szczegółów zdarzenia doszli do wniosku, że sprawcą był nie tylko alkohol.

Jak informuje komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji, okazało się że początkowo za kierownicą siedziała 41-letnia mieszkanka Jedliny-Zdroju będąca pod wpływem alkoholu. We krwi wykryto u niej 1,17 promila alkoholu. Ta kobieta, nie posiadająca polskiego obywatelstwa, na prośbę 17-latki zatrzymała auto i pozwoliła jej prowadzić pojazd, mimo braku uprawnień oraz pod wpływem alkoholu. Kiedy 17-latka znalazła się za kierownicą, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ogrodzenie.

Zgodnie z relacją komisarza Świeżego, także młodsza z kobiet była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało u niej 0,28 promila alkoholu.

Po całym zdarzeniu, obydwie kobiety zostały zatrzymane i spędziły noc w policyjnym areszcie. Ponieważ obie nie posiadają polskiego obywatelstwa, sprawa trafiła do sądu w trybie przyspieszonym.

41-letnia kobieta stanęła przed sądem za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz użyczenie samochodu osobie bez prawa jazdy, będącej pod wpływem alkoholu. Na skutek tych działań, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Z kolei 17-latka usłyszała zarzuty związane z prowadzeniem pojazdu po spożyciu alkoholu, bez uprawnień oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa na drodze – dodaje komisarz Świeży. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu orzekł dla starszej z kobiet karę zakazu kierowania pojazdami na okres trzech lat, a samo postępowanie umorzył na okres dwóch lat próby. Młodsza kobieta otrzymała natomiast półroczny zakaz kierowania pojazdami oraz musi zapłacić tysiąc złotych grzywny.