flaga-polski-kradziez

OSiR nie opublikuje nagrania ze złodziejem bez spodni

W minionym tygodniu na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach kamery monitoringu zarejestrowały czterech mężczyzn, którzy postanowili ukraść wiszącą na ścianie budynku flagę. Podczas dokonywania kradzieży jeden ze złodziei ściągnął drugiemu spodnie. OSiR oświadczył, że opublikuje nagranie w mediach społecznościowych. Na koniec zrezygnowano z tej opcji, ponieważ złodzieje oddali swoje łupy.

Ściągnął spodnie drugiemu złodziejowi

Do zabawnej sytuacji doszło na terenie OSiR-u w Świebodzicach, gdzie pojawiło się czterech mężczyzn, aby ukraść flagę. Jednak gdy jeden ze złodziei ściągał ją ze ściany, drugi wpadł na pomysł, aby spuścić mu przy tym spodnie. Pech chciał, że wszystko zostało nagrane przez rozstawione na terenie obiektu kamery.

W związku z sytuacją OSiR wydał w kierunku złodziejaszków komunikat na Facebooku, twierdząc, że całe zajście zostało zarejestrowane i wszystko widać jak na dłoni, włącznie z opuszczaniem spodni. Dodał też, że jeśli do piątku skradzione flagi nie wrócą w ręce OSiR-u, złodziejom nie pomoże nawet sam Ojciec Mateusz.

Mężczyźni oddali flagi, unikając internetowej sławy

W piątek (26 listopada) po południu mężczyźni wrócili na miejsce przestępstwa i oddali jedną z dwóch skradzionych flag. Ze względu na to, że każdy z nich jest osobą pełnoletnią, wraz z personelem OSiR-u wypracowano kompromis – jeżeli w ciągu tygodnia złodzieje dostarczą do OSiR-u takie same, nowe flagi, wówczas cała sprawa rozejdzie się po kościach.

OSiR miał ambitne plany w kwestii „nagrania bez spodni”. Zamierzał nie tylko opublikować je w Internecie. Ogłosił też konkurs na najlepszy tytuł i nagrody w postaci darmowych wejściówek na basen. Film zostałby opublikowany, jeśli złodzieje nie oddaliby skradzionych fantów. Niemniej jednak flagi zostały zwrócone, a rabusie uniknęli kreatywności internautów.