O niebezpiecznych skutkach prowadzenia samochodu pod wpływem

W minionym dniu, podczas zmierzchu, policjanci z pierwszego komisariatu w mieście otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, które miało miejsce na prywatnej posesji w dzielnicy Podzamcze. Kiedy przybyli na miejsce, szybko okazało się, że do kolizji doszło w wyniku nieostrożnego manewru 72-letniego kierowcy pojazdu osobowego. Podczas próby cofnięcia, mężczyzna tym swoim pojazdem uderzył w narożnik budynku oraz rurę spustową – tę informację udziela Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. Co więcej, badania wykazały, że kierujący był pod wpływem alkoholu, w organizmie miał ponad dwa promile.

Zawiadomienie o wyżej wymienionym zdarzeniu drogowym, które miało miejsce przy ulicy Dąbrowskiej, dotarło do funkcjonariuszy policji przed godziną dziewiętnastą. Po dotarciu na miejsce incydentu ustalono, że to 72-letni kierowca jest sprawcą kolizji – w wyniku swego manewru cofania samochodem uderzył w budynek. Policjanci poddali mężczyznę badaniu alkomatem. Wynik badania wykazał obecność 2,26 promila alkoholu we krwi.

Sprawca tego niebezpiecznego przestępstwa spędził resztę nocy w policyjnej izbie zatrzymań. Po wytrzeźwieniu zostaną mu postawione zarzuty i zostanie przekazany do sądu. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Dodatkowo może zostać ukarany wieloletnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną – tę informację przekazała policja.