Nowo otwarta wieża widokowa w Parku im. Sobieskiego przyciąga tłumy mieszkańców i turystów

Tydzień temu, nasze miasto zyskało nową atrakcję turystyczną – otwartą wieżę widokową w Parku im. Sobieskiego. W ciągu zaledwie siedmiu dni, obiekt ten przyciągnął 6500 odwiedzających, zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych turystów.

Zbliżający się okres wakacyjny przyniesie jeszcze więcej atrakcji, na które Gmina Wałbrzych już się przygotowała. Różnorodne propozycje czekają na gości zarówno w parku, jak i jego najbliższej okolicy.

W każdą lipcową środę, wszyscy zainteresowani sportem będą mogli uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Romana Magdziarczyka, które odbędą się w Hali Lekkoatletycznej. Dodatkowo, pod nazwą „Rozbiegaj się z Aqua Zdrojem”, planowane są cztery darmowe treningi startujące spod hali.

16 lipca natomiast, u podnóża wieży widokowej odbędzie się plener malarski. Miłośnicy sztuki na pewno nie powinni przegapić tej okazji.

W długi weekend sierpniowy (od 15 do 18 sierpnia), przestrzeń wokół wieży ożyje na nowo, a wszystko za sprawą sportowych aktywności organizowanych przez kluby Cordex, Imperium Boxing oraz przedstawicieli RedPoint – nowego centrum wspinaczkowego, które otworzy swoje drzwi jeszcze w tym roku.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym punktem programu, będą koncertowe soboty organizowane przez Harcówkę. Z pewnością będzie to doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu przy dobrej muzyce.