Niespodzianka w aucie – wałbrzyscy policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków

W Wałbrzychu doszło do akcji policyjnej, która zakończyła się zabezpieczeniem dużej ilości narkotyków. Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę posiadającego ponad kilogram marihuany oraz blisko 100 gramów kokainy. Sprawca został aresztowany na okres dwóch miesięcy.

Przed przeprowadzeniem interwencji, stróże prawa ustalili, że pewien mieszkaniec Wałbrzycha może być zamieszany w handel narkotykami. Ścieżka dochodzenia doprowadziła ich do 32-letniego mężczyzny. Podążając za tropem, namierzyli podejrzanego podczas jazdy samochodem marki BMW po ulicy Głównej w Starych Bogaczowicach. Interwencja miała miejsce w piątek 15 grudnia o godzinie 17:00, kiedy to auto zostało zatrzymane do kontroli.

Sprawca podróżował jako pasażer pojazdu. W trakcie przeszukania auta, policjanci odnaleźli foliową torbę zawierającą blisko 1 kg marihuany i nieco mniej niż 100 gramów kokainy, ukrytej w opakowaniu po lekach. Zatrzymany mieszkaniec miasta został przewieziony do policyjnego aresztu. Drugi mężczyzna, który był przy nim, został przesłuchany i zwolniony.

W ramach działań zabezpieczających potencjalne grzywny i kary, funkcjonariusze skonfiskowali około 10 tysięcy złotych w gotówce oraz samochód o wartości 115 tysięcy złotych.

W niedzielę 17 grudnia, podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Na podstawie zgromadzonych dowodów, oskarżyciel postawił mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator wystąpił następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Sąd zgodził się na tę prośbę – po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, podejrzany został aresztowany na najbliższe dwa miesiące. W przypadku skazania grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest wciąż w toku i ma charakter rozwojowy.