Modernizacja odcinka ul. Wilczej: Więcej komfortu dla turystów w Szczawienku

W końcu miasto odzyskuje rozpęd po zakończeniu prac nad obwodnicą i zaczyna realizować długo oczekiwane remonty dróg. Prace na Prostopadłej dobiegają końca, a te na Chałubińskiego właśnie się rozpoczynają. Tymczasem, kolejną na liście jest ulica Wilcza, gdzie przewidziano nawet miejsce na rododendrony i ławki.

4 grudnia, w poniedziałek, urząd miasta ogłosił nowy przetarg na prace drogowe. Tym razem chodzi o modernizację ul. Wilczej, która obejmuje budowę dwukierunkowej ścieżki dla pieszych i rowerzystów o długości 404 m. W znacznym stopniu projektowana ścieżka znajdzie się w pasie drogowym ul. Wilczej (droga gminna nr 116441D), ale jej początek będzie usytuowany w pasie drogowym drogi krajowej DK35 (na skrzyżowaniu DK 35 z ulicą Wilczą) – ten odcinek będzie miał długość 110,10 m.

Planowane są również prace nad przebudową nawierzchni jezdni ulicy Wilczej na odcinku o długości 486,90 m. Główny odcinek przebudowy nawierzchni, o długości 469 m, przypadnie na pas drogi gminnej nr 116441D, natomiast początek będzie znajdował się w pasie drogi krajowej nr 35 – długość tego odcinka to 17,90 m.

Planowanie tej inwestycji jest w toku od kilku lat. W czerwcu 2021 informowaliśmy, że Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta poszukuje wykonawcy projektu technicznego i kosztorysu, a także osoby zdolnej do uzyskania pozwolenia na budowę/ZRID lub zgłoszenia wykonania robót budowlanych. To wszystko ma stanowić pierwszy krok do realizacji zadania zatytułowanego „Przebudowa ul. Wilczej”. Celem jest poprawa warunków poruszania się po zniszczonej drodze bez chodnika dla tysięcy turystów, którzy w sezonie odwiedzają Palmiarnię i parkują swoje samochody na dodatkowym parkingu za aleją lipową.