Modernizacja kamienicy przy ulicy 1 Maja: 12 rodzin otrzymało nowe lokum

12 rodzin z radością przyjęło klucze do swoich nowych domów, położonych w gruntownie zmodernizowanej kamienicy przy ulicy 1 Maja 82. Przeniesienie do odnowionego budynku to dla nich nowy, ekscytujący rozdział.

Kamienica została odrestaurowana przez KMB Budownictwo Sp. z o.o., które wygrało tender na wykonanie tej inwestycji, proponując kwotę brutto wynoszącą 4.099.165,52 zł. Całości przedsięwzięcia finansowo wspomógł Bank Gospodarki Krajowej, przekazując na ten cel Gminie Wałbrzych dotację w wysokości 2.132.186,99 zł.

Zadanie remontowe nie ograniczało się wyłącznie do podstawowych prac konserwatorskich. W ramach prowadzonych działań zrealizowano szeroki zakres prac budowlanych. Należały do nich: renowacja i wymiana konstrukcji więźby dachowej, co wiązało się również z zamontowaniem nowego pokrycia dachowego; częściowe usunięcie piwnic; odświeżenie i docieplenie elewacji; wymiana stolarki okiennej oraz drzwiowej.

Ważnym elementem modernizacji było także dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zainstalowano wewnętrzną windę, co ułatwi poruszanie się osobom z ograniczoną mobilnością. Powstał również nowy podział mieszkań, a części wspólne, takie jak klatki schodowe oraz korytarze, zostały odnowione i dostosowane do wymagań współczesnej estetyki oraz funkcjonalności.