Mieszkaniec Wałbrzycha stracił 166 tys. zł, chcąc zainwestować w kryptowaluty – kolejny przypadek oszustwa

44-letni obywatel Wałbrzycha padł ofiarą oszustwa, tracąc 166 tys. zł, które zamierzał przeznaczyć na inwestycje w kryptowaluty. Policja apeluje do społeczeństwa, aby nie ulegać pokusie szybkiego i ogromnego zysku.

W poniedziałek, mężczyzna zgłosił śledczym, że został pokrzywdzony w oszustwie i utracił 166 tys. zł. Według informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy policji, 5 marca mieszkaniec Wałbrzycha natknął się w sieci na reklamę platformy do inwestowania. Dodał swój numer kontaktowy, oczekując rozmowy z konsultantem – tu zaczęły się jego problemy.

Zgodnie z relacją mężczyzny, w ciągu kolejnych dni nawiązał on kontakt telefoniczny i za pośrednictwem popularnej aplikacji do komunikacji z doradcą. W wyniku tej korespondencji, kobieta namówiła go do pobrania dwóch powszechnie dostępnych aplikacji na telefon. Po zalogowaniu się do swojego konta, mężczyzna wykonał przelew na kwotę tysiąca złotych z myślą o inwestowaniu. Niestety, przestępcy w tym czasie przejęli kontrolę nad jego kontem internetowym, uruchomili kredyt na kwotę ponad 135 tysięcy złotych i przelali większość środków na inne konta bankowe. Sam poszkodowany również dobrowolnie przelał na platformę inwestycyjną dodatkowe 40 tysięcy złotych – informuje policja z Wałbrzycha.

Mieszkaniec Wałbrzycha uświadomił sobie dopiero później, że stał się ofiarą oszustwa. Zanim jednak doszło do tego odkrycia, stracił łącznie 166 tysięcy złotych (oszuści nie przelali całej sumy).

Policja serdecznie ostrzega i zachęca do zachowania ostrożności przy podejmowaniu tego typu transakcji. Zawsze warto poświęcić chwilę na zastanowienie. Nie dawajmy się naciskać przez czas, nie ulegajmy pokusie rzekomo atrakcyjnych ofert. Każda taka propozycja powinna być traktowana jako potencjalne zagrożenie oszustwem – ostrzega służba policyjna.