Odnowa mostu dla pieszych koło Kauflandu w Kamiennej Górze: koniec z graffiti i brudem

Zespołowi zajmującemu się naprawą pieszego mostu obok sklepu Kaufland w Kamiennej Górze, niebawem uda się przekształcić go w konstrukcję o nieskazitelnym wyglądzie. Prace zaczęły się od zastosowania metody piaskowania na żelbetowym szkielecie mostu. Proces ten ma na celu usunięcie wszelkich zabrudzeń oraz nieestetycznych graffiti, które przez lata pokrywały jego powierzchnię.

– Po oczyszczeniu konstrukcji, nakładamy na nią kilka warstw specjalnego preparatu, który ma za zadanie chronić beton i stalowe pręty zbrojeniowe. Następnie malujemy całość. Na końcu, aby zabezpieczyć most przed dalszymi aktami wandalizmu polegającymi na malowaniu graffiti, nakładamy specjalną powłokę. Dzięki niej ewentualne przyszłe napisy będzie można łatwo zmyć – wyjaśnia burmistrz Janusz Chodasewicz.

W ramach prac remontowych planowane jest także wymienienie nawierzchni przeprawy, łożysk oraz wzmocnienie jednego z przyczółków mostu.

Ten konkretny projekt jest częścią większego pakietu inwestycji drogowych, które Kamienna Góra realizuje. W jego ramach przewidziano przebudowę lub budowę pięciu ulic, naprawę dwóch mostów i instalację kładki dla pieszych.