Mieszkaniec Czarnego Boru zaatakował kobietę i zniszczył jej samochód – teraz grozi mu 5 lat więzienia

Na terenie Czarnego Boru doszło do incydentu, w wyniku którego 33-letni mężczyzna został ukarany przez prawo. Ten mieszkaniec lokalnej społeczności dokonał agresywnego ataku na 37-letnią kobietę, rozbijając boczną szybę jej pojazdu. Nie była to jednak jedyna forma jego przemocy – wcześniej wysunął wobec niej również groźby karalne, sugerując, że zamierza pozbawić ją życia.

Sytuacja ta ma swoje korzenie w konflikcie pomiędzy dwiema osobami. Mężczyzna i kobieta byli uwikłani w spór, który narastał podczas podróży samochodem z Boguszowa-Gorc do Czarnego Boru. Tego dnia, ich nieporozumienie osiągnęło szczyt, kiedy agresor postanowił uszkodzić samochód kobiety.

Na szczęście, służby mundurowe działały szybko, zatrzymując sprawcę po niespełna godzinie od incydentu. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Kolejowej w Czarnym Borze. Odkryto, że agresor nie tylko dopuścił się aktu wandalizmu, ale również wyraźnie groził ofierze śmiercią. Analizując tło całego zdarzenia, policjanci doszli do wniosku, że jego źródłem były niezałatwione sprawy rodzinne.

Naruszyciel został następnie przewieziony do prokuratury, gdzie postawiono mu formalne zarzuty. Teraz będzie musiał odpowiadać za swoje czyny, które obejmują narażenie ofiary na ryzyko utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu, zniszczenie własności oraz kierowanie groźbami karalnymi wobec kobiety. Jeśli zostanie uznany za winnego, mężczyzna może spędzić 5 lat w więzieniu. Na razie jednak, oczekuje na dalszy tok postępowania w areszcie, gdzie spędzi najbliższe dwa miesiące.