Kobieta nie utrzymała bezpiecznej odległości i spowodowała wypadek drogowy

42-letnia kobieta, która była za kierownicą osobowego samochodu, nie utrzymanie odpowiedniego dystansu od pojazdu jadącego przed nią. To stworzyło warunki do zdarzenia drogowego, które wystąpiło na trasie K–35 w miejscowości Kowalowa. Do niefortunnego incydentu doszło wczoraj, mniej więcej o 15:00.

W tym niebezpiecznym zdarzeniu uczestniczyły trzy samochody osobowe, podróżujące we wspólnym kierunku. W wyniku kolizji, jedynie sprawczyni wypadku doznała obrażeń wymagających hospitalizacji. Na szczęście nie odnotowano u niej urazów, które mogłyby stanowić bezpośrednie zagrożenie dla jej życia.

Policja ruchu drogowego przeprowadziła dochodzenie, które wykazało, że wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu były trzeźwe. Kierująca, która spowodowała kolizję, została ukarana mandatem karnym w wysokości 1020 złotych. Dodatkowo dostała także na swoje konto 10 punktów karne. Policjanci zdecydowali również o odebraniu dowodu rejestracyjnego pojazdu kobiety z powodu uszkodzeń, jakie pojazd doznał w wyniku kolizji.