Luksusowy samochód zniknął, ale sprawca został ujęty

35-letni mieszkaniec Wałbrzycha zdecydował się na niebanalny sposób wzbogacenia swojej floty pojazdów – wypożyczył luksusowy samochód z jednej z wypożyczalni w Jeleniej Górze. Niestety, po wygaśnięciu okresu umowy, mężczyzna nie zwrócił pojazdu, co było początkiem kłopotów.

Nie tylko pojazd pozostał u mężczyzny, ale on sam postanowił zmienić swoje tropy i unikał wszelkich prób kontaktu ze strony firmy. Bez żadnych perspektyw odzyskania wartościowego mienia przez właścicieli firmy, interweniowali oni w końcu u sił policyjnych o złamanie praw przez mieszkańca Wałbrzycha. Komisarz Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu udzielił informacji na ten temat.

Podejrzany został finalnie namierzony i aresztowany przez policję w Szczawnie-Zdroju. Znaleziono również zaginiony pojazd, który został zaparkowany w Jedlinie-Zdroju. Co ciekawe, inspekcja pojazdu wykazała uszkodzenia kilku części – jak podkreślił komisarz Świeży.

Właściciel samochodu ocenił straty na kwotę 18 tysięcy złotych, co oznaczało że 35-latek musiał odpowiedzieć nie tylko za przywłaszczenie, ale także za zniszczenie mienia. Za oba przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.