Kurs samoobrony dla kobiet w mieście!

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! W przypadku zaatakowania przestępcy naucz się bronić!

 

W naszym mieście odbędzie się kurs samoobrony dla kobiet! Co więcej kurs będzie całkowicie bezpłatny, dlatego warto wziąć w nim udział i nauczyć się podstawowych wskazówek przydatnych w przypadku konieczności samoobrony. Wydarzenie jest promowane pod hasłem „Bądź bezpieczna”. Organizatorem wydarzenia jest Sowiogórskie Stowarzyszenie Strzeleckie oraz Miasto Wałbrzych.

Wydarzenie zostanie zrealizowane w dniu 18 marca 2023 roku, w sobotę. Kurs zostanie przeprowadzony w godzinach od 10:00 do 14:00. Całość szkolenia odbędzie się w hali w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ulicy 1 Maja 15 w Wałbrzychu. Organizatorzy zaznaczają jednak, że liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona i obowiązują zapisy. Osoby chętne powinny zgłosić się pod adres [email protected].

Podczas kursu kobiety zapoznają się z takimi tematami, jak np. wykorzystywanie przedmiotów do obrony (parasolka, kluczyki), ćwiczenia rozgrzewające przed treningiem samoobrony, sposób zachowywania się kobiet oraz przestępców, aspekty obrony koniecznej, nauka łatwych chwytów obezwładniających przed np. nożem, przed trzymaniem za rękę, przed uduszeniem, przed chwytaniem za włosy, obrona w pozycji parterowej. Zostaną omówione również czułe punkty w ciele człowieka.