Kulminacja siedmiu lat oczekiwania: realizacja projektu z Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego

Projekt, który przez całe siedem lat skrywał się w szufladach biurek urzędników, w końcu zostanie zrealizowany. Decyzję o nadaniu życia temu planowi podjął prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. Zaledwie kilka lat temu, dokładnie w 2017 roku, projekt ten został zgłoszony do Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego, a teraz doczeka się on długo oczekiwanego momentu realizacji.

Prezydent Szełemej podzielił się informacją o spotkaniu z architektem na Piaskowej Górze, które dotyczyło szczegółów dotyczących danego projektu zwanego „Malinka”. Celem tego planu jest stworzenie placu zabaw i rekreacji, a także zaprojektowanie przestrzeni parkingowych pomiędzy ulicą Mieszka I oraz 15-lecia.

Warto przypomnieć, że pomysł ten leżał odłogiem od… 2017 roku. Tym samym Malinka, jak nazywany jest projekt, czekała pełne siedem lat na swoje wcielenie w życie. W jego ramach zaplanowano budowę utwardzonego placu zabaw i rekreacji przy ulicach Mieszka I i 15-lecia. Całość przedsięwzięcia, zarezerwowano w budżecie miasta kwotę 450 tysięcy złotych.