Kierujący samochodem pod wpływem narkotyków, a pasażer próbował zjeść dowody

Podczas służby w powiecie kamiennogórskim, funkcjonariusze policji z Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, którego zachowanie budziło podejrzenia o użycie środków odurzających. Sytuacja ta miała miejsce na jednej z ulic Kamiennej Góry, w niedzielne popołudnie, po godzinie 16:00. Zainteresowanie mundurowych wzbudził pojazd osobowy, który zawrócił na widok radiowozu.

Za kierownicą tego samochodu siedział 27-letni mieszkaniec Kamiennej Góry. Policjanci przeprowadzili test badania śliny, który potwierdził ich przypuszczenia o użyciu przez mężczyznę substancji psychoaktywnych. Mężczyzna został zatrzymany w celu przeprowadzenia dalszych czynności służbowych, które miały na celu ustalenie dokładnej zawartości narkotyku we krwi.

Jednak to nie był koniec wydarzeń podczas tej kontroli drogowej. Okazało się, że 43-letni pasażer pojazdu był poszukiwany przez organy ścigania za wcześniej popełnione przestępstwo związane z posiadaniem narkotyków. Wyrok, który miał do odbycia obejmował 6 miesięcy pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, a w trakcie dalszych czynności odkryli, że przy sobie posiada on narkotyki. Część z nich próbował połknąć, jednak policjantom udało się mu skutecznie w tym przeszkodzić. Mężczyzna został przewieziony do miejsca przetrzymywania osób zatrzymanych.

„Policja z Kamiennej Góry będzie prowadziła dalsze postępowanie w tej sprawie” – informuje sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka z kamiennogórskiej policji. Dodaje, że prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji zakazanych jest przestępstwem karalnym pozbawieniem wolności do 3 lat, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Podobnie, posiadanie narkotyków stanowi przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.