Groźny wypadek na ulicy Uczniowskiej w Wałbrzychu

Dwie osoby zostały przetransportowane na wskutek wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Uczniowskiej w Wałbrzychu. W piątek 16 lipca mniej więcej o godzinie 16:00 zderzyły się tam dwa samochody.

Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną wypadku drogowego

Pierwsze ustalenia policji mówią o tym, że 30-letnia kobieta wymusiła pierwszeństwo przejazdu 30-letnimu kierowcy. Na wskutek tego zdarzenia obaj kierowcy zostali przetransportowani do szpitala. Zarówno jeden, jak i drugi samochód po całym zdarzeniu nie wyglądało zbyt dobrze. Na miejscu zdarzenia od razu pojawiły się zastępy policji oraz ambulans pogotowia. Pozostali kierowcy po całym zajściu musieli liczyć się z około godzinnymi utrudnieniami w ruchu drogowym.

Apel lokalnych funkcjonariuszy

Ostatni wypadek w Wałbrzychu to kolejne podobne zdarzenie tego typu w okolicy. Stąd też policjanci ponownie apelują do kierujących, aby na drodze zachować rozwagę i czujność. Niestety, ale kierowcy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego z powodu nieuwagi, zamyślenia, czy też innych osobistych czynników. Pamiętajmy więc, aby starać się być cały czas czujnym podczas jazdy i próbować również przewidywać zachowania innych kierowców. Nawet sekunda nieuwagi może spowodować, że dojdzie do kolizji lub znacznie poważniejsze w skutkach wypadku.