W Wałbrzychu wprowadzono tymczasową organizację ruchu drogowego

Zachodnia obwodnica Wałbrzycha powoli jest już na ukończeniu. Niedawno rozpoczął się jej ostatni etap budowy. W kilku miejscach wprowadzono tymczasową organizację ruchu drogowego. To wszystko ze względu na prowadzone prace, które odbywają się na kilku odcinkach drogowych.

Tymczasowa organizacja ruchu drogowego w Wałbrzychu

Policjanci apelują do wszystkich zmotoryzowanych, aby bacznie przyglądać się nowemu oznakowaniu drogowemu. Mowa tutaj zarówno o oznakowaniu pionowym, jak i poziomym. Kierowcy powinni zachować w najbliższym czasie szczególną ostrożność. Zmiana w organizacji ruchu drogowego dotyczy przede wszystkim ciągu ulic zaczynającego się od ulicy Słowackiego w Szczawnie-Zdroju, aż do ulic Gałczyńskiego i Topolowej w Wałbrzychu. Warto dodać, że tam szczególnie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Dotyczy to głównie przejazdu na czerwonym świetle za sygnalizator lub też wjazdu pomimo obowiązującego zakazu.

Warto pamiętać, że niestosowanie się do zmienionych przepisów oraz organizacji ruchu drogowego również może skutkować mandatem. Konsekwencje prawne mogą sięgać nawet do 500 złotych za poszczególne wykroczenie. W wybranych przypadkach sprawa może zostać oddana do sądu, a wtedy potencjalna grzywna wzrasta do nawet 5000 złotych. Oprócz tego funkcjonariusze mogą również przypisać punkty karne do konta kierowcy.