Dom Technika NOT w Wałbrzychu szuka nowego właściciela za cenę 876 400 zł

Nieopodal ulicy Andrzeja Szmidta w Wałbrzychu, stoi budynek, który dla wielu jej mieszkańców jest symbolem kultury technologicznej – jest to dawny Dom Technika NOT. Niestety, obecnie ten symboliczny obiekt został wystawiony do sprzedaży, z wywoławczą ceną wynoszącą 876 400,00 zł.

Dom Technika należy do Naczelnej Organizacji Technicznej (NOT), której członkami są technicy i inżynierowie z różnych zakątków kraju. Przez wiele lat, wałbrzyska siedziba tej organizacji pełniła wiele funkcji – oprócz celów typowo technicznych, znajdowała się tu także popularna dyskoteka. W tej chwili, organizacja poszukuje nowego właściciela, który będzie zainteresowany przekształceniem tego miejsca na nowo.

Działka, na której stoi budynek, ma powierzchnię 0,1839 ha. Wnętrze budynku nie jest przeznaczone do celów mieszkalnych, ale zawiera sale wykładowe, pomieszczenia szkoleniowe oraz biurowe o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 603,70 m2.

Budynek został zbudowany w 1880 roku. Jest to konstrukcja piętrowa z dwupoziomowym poddaszem, posiada także piwnicę. Dach został wykonany z drewna i pokryty ceramicznymi dachówkami. Budynek jest wyposażony w instalacje wodną, kanalizacyjną, elektryczną oraz ogrzewanie centralne etażowe na paliwo stałe. Dodatkowo, na pierwszym piętrze znajduje się kominek.

Warto dodać, że wałbrzyska Rada NOT znajduje się w procesie likwidacji od lutego tego roku.