Czy "stare" dzielnice naprawdę stoją w miejscu? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Może się wydawać, że „stare” dzielnice miast są miejscami, gdzie nie dzieje się nic nowego. Jednakże, jeśli przyjrzymy się bliżej ulicy Paderewskiego, odkryjemy, że na odcinku zaledwie kilkuset metrów trwają trzy duże projekty inwestycyjne. Dwie z nich to inwestycje miejskie, a jedna dotyczy obiektu szpitalnego, który do ostatniego czasu był w posiadaniu miasta.

Pierwszą z tych inwestycji jest przebudowa byłego żłobka na ulicy Paderewskiego 2. Informowaliśmy o tej inicjatywie na początku kwietnia bieżącego roku: Nowe Miasto: były żłobek przekształcony w nową funkcję – remont jest już w toku (FOTO). Pierwszy raz pisaliśmy o tym projekcie trzy lata wcześniej: Żłobek na Nowym Mieście zmienia właściciela. Co tam powstanie?, kiedy spółka InVałbrzych poinformowała o sprzedaży nieruchomości.

Budynek o charakterze willowym i powierzchni 530 m2 oraz przyległa do niego działka o powierzchni 1700 m2 są położone w bezpośrednim sąsiedztwie Hali Lekkoatletycznej i tuż obok Specjalistycznego Szpitala Ginekologiczno-Położniczego. To, jak się okazało, miało decydujące znaczenie dla kierunku dalszego rozwoju tej nieruchomości. Obiekt z czasów przedwojennych posiada dwa piętra, parter i piwnicę, a także strych, który można zaadaptować na dodatkowe pomieszczenia.