Apel o ostrożność: Wilki grasują w okolicach Wałbrzycha i Gminy Walim

Kolejne powiadomienie dotyczące wilków w pobliżu Wałbrzycha pochodzi od władz Gminy Walim. Stało się to po tym, jak informacje o wilkach przekazał starosta wałbrzyski, gdy te drapieżniki zostały dostrzeżone w regionie Chwaliszów.

Początek grudnia przyniósł wezwanie starosty wałbrzyskiego Krzysztofa Kwiatkowskiego do zachowania szczególnej ostrożności. Powód? W Chwaliszowie, niedaleko Starych Bogaczowiec, natrafiono na mniej więcej 30 owiec, które padły ofiarami dzikich zwierząt.

Nie jesteśmy pewni, czy za te ataki odpowiedzialne są wilki, czy może jakieś bezpańskie psy. Nie dysponujemy takimi danymi. Wszystkich, którzy zauważą wilki lub psy biegające luzem, prosimy o zgłoszenie tego faktu do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. W godzinach funkcjonowania urzędu, prosimy o kontakt ze Starostwem Powiatowym w Wałbrzychu – komunikował starosta.

Dalsze ostrzeżenie dotyczące działalności wilków pochodzi od Gminy Walim. Urząd Gminy zdecydował się na apel do lokalnej społeczności o zachowanie pogotowia i ostrożności.