„Alkohol i narkotyki”: Akcja Policji w Powiecie Kamiennogórskim wykryła 8 nietrzeźwych kierowców i jednego pod wpływem narkotyków

W dniach od soboty do poniedziałku (7-9 lipca 2024 roku), teren powiatu kamiennogórskiego był miejscem prowadzenia akcji „Alkohol i narkotyki” zorganizowanej przez lokalną Komendę Powiatową Policji w Kamiennej Górze. Celem przedsięwzięcia była poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez kontrolę stanu trzeźwości kierujących. W wyniku działań, funkcjonariusze ujawnili aż 8 przypadków kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz jednego kierującego pod wpływem substancji psychoaktywnych.

Już o szóstej rano w sobotę, na ulicy Spacerowej w Kamiennej Górze, zatrzymano pierwszego kierowcę. Mężczyzna, który okazał się być 51-latkiem, miał we krwi ponad pół promila alkoholu. Następnie, około dziesiątej rano w Lubawce, drogówka zatrzymała kolejnego nietrzeźwego kierowcę – 58-latka.

Dzień później, czyli 7 lipca, przed siódmą rano w Krzeszowie, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 47-letniego kierowcę, który również prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Niespełna trzy godziny później, w Miszkowicach, okazało się, że 46-latek z Lubina kierował swoim pojazdem mając prawie jeden promil alkoholu we krwi.

O dwunastej trzydziestej w Marciszowie zatrzymano 54-latka jadącego na motorowerze po spożyciu alkoholu. Po weekendzie, w poniedziałkowy poranek (9 lipca), trzech kolejnych nietrzeźwych kierowców zostało zidentyfikowanych niemal jednocześnie. W Janiszowie policja zatrzymała 66-latka oraz 51-latka, obaj kierujący samochodami w stanie nietrzeźwości. Tymczasem na ulicy Jeleniogórskiej w Kamiennej Górze patrol drogówki wykrył 50-letniego mężczyznę prowadzącego auto będąc pod wpływem alkoholu.

Na koniec, wieczorem tego samego dnia o godzinie 23:00, funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli 28-letniego kierowcę z Wałbrzycha. Zachowanie mężczyzny sugerowało, że może on być pod wpływem narkotyków. Podejrzenia okazały się słuszne – test wykazał obecność w jego organizmie marihuany i amfetaminy.