Agresja i przemoc wśród młodzieży: dwóch nastolatków pobiło mężczyznę w Wałbrzychu

Z niepokojącą regularnością na terenie naszego miasta pojawiają się informacje o agresywnych zachowaniach młodzieży. W niedługim czasie po incydencie, który miał miejsce w Boguszowie-Gorcach, doszło do kolejnego aktu przemocy. Tym razem, w ostatnią niedzielę, to dwóch młodych ludzi – 17-latek i 18-latek – zaatakowało 22-letniego mężczyznę. Miejsce zdarzenia to obszar zielony w sąsiedztwie centrum handlowego, położony pomiędzy ulicami Sikorskiego i Skarżyską, w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin.

Napad został zgłoszony wałbrzyskim stróżom prawa we wtorkowy poranek przez samą ofiarę. Jak wyjaśniają policjanci, 22-latek spacerował ze swoją dziewczyną, kiedy niespodziewanie padł ofiarą ataku ze strony dwóch nastolatków. Konfrontacja rozpoczęła się od zaczepki ze strony sprawców, a następnie przerodziła się w niepotrzebną wymianę zdań. Gwałtowna reakcja napastników doprowadziła do fizycznego ataku – młodzi przestępcy uderzyli starszego mężczyznę w twarz, po czym zbiegli z miejsca zdarzenia. Na szczęście, obrażenia 22-latka nie były poważne.

Bez wahania funkcjonariusze rozpoczęli śledztwo, które szybko doprowadziło do identyfikacji i zatrzymania obu sprawców. Już w dniu zgłoszenia, wieczorem, młodzieńcy zostali zatrzymani na ulicy Pocztowej w dzielnicy Stary Zdrój. Teraz 17-latek oraz jego o rok starszy wspólnik stają przed szansą spędzenia najbliższych trzech lat za kratami więziennymi. Ostateczna decyzja w tej sprawie pozostaje jednak w rękach sądu.