42-latka z dwoma promilami alkoholu w organizmie spowodowała kolizję jadąc chodnikiem

Do nietypowego zdarzenia doszło, kiedy 42-letnia kobieta, mająca w organizmie dwa promile alkoholu, prowadziła swój pojazd po chodniku, aż w końcu uderzyła w bramę. Pierwsze informacje o tym niecodziennym incydencie trafiły do policji od zaniepokojonych obywateli, którzy zaobserwowali nietypowe zachowanie kierującej.

Zaraz po zgłoszeniu, patrol funkcjonariuszy ruszył na miejsce. Zanim jednak dotarli na miejsce, wpłynęło następne zgłoszenie – tym razem o kolizji pojazdu z bramą jednej z posiadłości przy ulicy Jagiellońskiej. Nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tego incydentu, jednak zniszczenia bramy były duże – relacjonuje sierżant sztabowy Aleksander Karkosz.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów, kobieta została natychmiast zatrzymana, co uniemożliwiło jej kontynuację jazdy. Po przeprowadzonym badaniu trzeźwości okazało się, że kierująca była pod wpływem alkoholu. Alkomat wskazał ponad dwie promile alkoholu we krwi 42-latki.

Teraz kierująca pojazdem stanie przed sądem, oskarżona o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia na drodze. Grozi jej kara do trzech lat pozbawienia wolności. Dodatkowo będzie zobowiązana do pokrycia kosztów naprawy uszkodzonej w wyniku zdarzenia bramy. Decyzję o ewentualnym zwrocie zabezpieczonego na policyjnym parkingu pojazdu podejmie sąd – informuje rzecznik policji.

W związku z powyższym, policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i trzeźwość za kierownicą.