28-letni Wałbrzyszanin, poszukiwany za liczne przestępstwa, zatrzymany w ogródkach działkowych

Poszukiwany od 2023 roku 28-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który ma na swoim koncie przestępstwa takie jak oszustwo, fałszowanie dokumentów, podszywanie się pod inną osobę oraz posiadanie narkotyków, został zatrzymany w ogródkach działkowych na Piaskowej Górze. Mężczyzna teraz zmierzy się ze skutkami swoich czynów, odsiadując karę więzienia wynoszącą 4 lata.

Poszukiwany przez policję mężczyzna nie powrócił do aresztu śledczego w Dzierżoniowie po wyjściu na przepustkę w 2023 roku. Podejrzenia policji skupiły się na miejscowym terenie ogrodów działkowych usytuowanych w okolicach ulicy Orłowicza na Piaskowej Górze. To tam podejrzewano, że może przebywać ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości 28-latek.

Podczas porannej obławy, która miała miejsce tuż przed godziną 8:00, poszukiwany mężczyzna został zatrzymany – informuje Komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. W trakcie zatrzymania u mężczyzny znaleziono substancję amfetaminową, przygotowaną do sprzedaży w około 160 porcjach.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna otrzymał wyrok skazujący na karę pozbawienia wolności przez okres trzech lat i dziesięciu miesięcy. Do zarzutów, za które został skazany, należą oszustwa, fałszowanie dokumentów, podszywanie się pod inną osobę oraz posiadanie narkotyków. W 2023 roku dodatkowo uchylił się od powrotu do aresztu śledczego w Dzierżoniowie po wyjściu na przepustkę.

Nie był to jedyny nakaz poszukiwania wydany na wałbrzyszanina – łącznie wydano dziesięć podstawowych nakazów poszukiwawczych, z czego siedem stanowiły listy gończe. Poszukiwały go prokuratury i sądy z różnych rejonów Polski, w tym również te z Wałbrzycha – dodaje Komisarz Świeży.

Zatrzymany mężczyzna zostanie przewieziony do aresztu śledczego w Świdnicy, a następnie do jednego z zakładów karnych w Polsce. Jednak jego pobyt w więzieniu może ulec wydłużeniu ze względu na kolejne przestępstwo, które popełnił – posiadanie substancji psychotropowych. Za to przestępstwo grozi mu dodatkowa kara do trzech lat pozbawienia wolności – informuje Komisarz Świeży.