19-letnia kobieta z Wałbrzycha próbowała ukraść towary ze sklepu. Czeka ją teraz do 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci stacjonujący w Komisariacie Pierwszym w Wałbrzychu zareagowali na sygnał o niepokojącym incydencie, który miał miejsce na ulicy Palisadowej. Jak się okazało, jedna z klientek sklepu, 19-letnia kobieta, napełniła swój wózek różnorodnymi towarami i podjęła próbę opuszczenia placówki handlowej bez dokonania płatności.

Personel ochrony sklepu błyskawicznie zidentyfikował problem i zatrzymał młodą kobietę, która następnie została przekazana w ręce przybyłych na miejsce policjantów. Zaistniałe zdarzenie miało miejsce w ostatni piątek, przed godziną 15.00. Wówczas to, funkcjonariusze z „jedynki” otrzymali zgłoszenie o podejrzanym zachowaniu jednej z klientek sklepu na ulicy Palisadowej.

W odpowiedzi na alert, policjanci bezzwłocznie udali się na miejsce zajścia. W toku prowadzonych działań ustalili, że młoda mieszkanka Wałbrzycha umieściła w swoim wózku wiele artykułów tekstylnych i spożywczych. Następnie, próbowała opuścić sklep, korzystając z kasy samoobsługowej, nie płacąc za zgromadzone towary.

Wartość artykułów, które 19-latka próbowała wykraść, wynosiła ponad 2,5 tysiąca złotych. Dzięki szybkiej reakcji personelu sklepu, wszystkie towary powróciły na swoje miejsce nienaruszone. Młoda kobieta musiała stawić czoła zarzutowi kradzieży. Przyznała się do popełnionego czynu podczas przesłuchania. Teraz, o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.