Zniszczenie mienia: 40-letnia kobieta z zarzutem

Kobieta w wieku 40 lat usłyszała zarzut zniszczenia mienia. Zarzuty wynikają z incydentu, który miał miejsce w ostatni weekend, kiedy to za pomocą ostrego przedmiotu uszkodziła pojazd stojący na jednym z prywatnych terenów w Nowym Mieście.

Policjanci z drugiego komisariatu otrzymali wiadomość o tym zdarzeniu w bieżącym tygodniu. Informowano ich o uszkodzeniu samochodu osobowego, zaparkowanego na posesji przy ulicy Nałęczowskiej w Wałbrzychu. Szybko udało im się ustalić, że zdarzenie miało miejsce poprzedniej soboty po południu, a sprawcą była sąsiadka właściciela pojazdu.

Przechodząc obok samochodu, kobieta użyła ostrego instrumentu do zarysowania lewej strony pojazdu. Uszkodzone zostały przednie drzwi, tylny błotnik, reflektor i zewnętrzne lusterko. Szacuje się, że powstałe straty wynoszą ponad 5 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali sprawczynię, 40-letnią mieszkankę Wałbrzycha, w jej miejscu zamieszkania przedwczoraj przed południem. Kobieta złożyła wyjaśnienia i teraz czeka na proces sądowy. Może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.