Zatrzymanie mężczyzny oskarżonego o zniszczenie samochodu i groźby karalne

Siły policyjne z Komisariatu w Boguszowie-Gorcach w krótkim czasie po zgłoszeniu ujęły 33-letniego obywatela Czarnego Boru. Ten, jak donoszą źródła, dopuścił się aktu wandalizmu, niszcząc boczną szybę pojazdu, którym wówczas podróżowała 37–letnia kobieta. Sytuacja ta skłania do stawiania zarzutów sprawcy o naruszenie bezpieczeństwa pokrzywdzonej, grożąc jej utratą życia lub poważnym uszczerbkiem na zdrowiu.

W poprzednią środę, tuż po godzinie 16:00, funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc zgłosili incydent, w którym 33-latek, długo skonfliktowany z ofiarą, zaatakował jej samochód podczas jazdy relacji Boguszów-Gorce – Czarny Bór. Policja natychmiast udała się na miejsce zdarzenia i przystąpiła do działań. W ciągu kilkudziesięciu minut intensywnych czynności interweniujących funkcjonariuszy śledzi ich do ulicy Kolejowej w Czarnym Borze, gdzie zatrzymali agresywnego mężczyznę. Spędził on następne godziny w policyjnym areszcie. Dodatkowe czynności wykazały, iż podejrzany wcześniej już groził śmiercią 37-letniej kobiecie. Znajomość ofiary i sprawcy miała swoje korzenie w niewyjaśnionych konfliktach rodzinnych.

W piątek, sprawca został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał postawione mu zarzuty. Mężczyzna będzie odpowiadać za naruszenie bezpieczeństwa kobiety, grożąc jej utratą życia lub ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, zniszczenie mienia oraz skierowanie gróźb karalnych. Wobec podejrzanego istnieje możliwość wymierzenia kary pozbawienia wolności do pięciu lat. Po analizie zebranych dowodów sąd, na wniosek policji i Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, zadecydował o dwumiesięcznym areszcie dla oskarżonego.