Zaangażowanie policjantów z Komisariatu w Głuszycy w ratowanie zaniedbanego psa

Policjanci z Głuszycy pokazali swoje zaangażowanie w walkę przeciwko maltretowaniu zwierząt, kiedy podjęli decyzję o interwencji u 59-letniego mężczyzny, który nieludzko traktował swojego psa. Zwierzę, które było dotkliwie zaniedbane i trzymane w niewłaściwych warunkach, zostało ostatecznie uratowane dzięki działaniom funkcjonariuszy i przekazane do schroniska, gdzie zapewniono mu profesjonalną opiekę. Właściciel psa musi teraz stanąć przed sądem i odpowiedzieć na zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Na mężczyznę może czekać nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Zwierzęce centrum alarmowe zgłosiło Głuszyskiej policji sytuację na jednej z posesji w okolicy – właściciel miał znęcać się nad swoim psem. Pies był silnie wyniszczony, skrajnie zaniedbany i przywiązany na łańcuch. Po otrzymaniu informacji o tych okrutnych praktykach, policja niezwłocznie rozpoczęła procedury mające na celu aresztowanie i pociągnięcie do odpowiedzialności sprawcy.

Patrol dzielnicowych z lokalnego komisariatu, który został wysłany na miejsce, potwierdził te zgłoszenia. Stan psa był na tyle poważny, że widać było, iż zwierzę było trzymane w skandalicznych warunkach. Właścicielem psa okazał się 59-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. W konsekwencji swoich czynów, mężczyzna został aresztowany i oskarżony o znęcanie się nad psem. W świetle prawa ochrony zwierząt, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zasypany pies natychmiast trafił pod opiekę specjalistów z wałbrzyskiego schroniska.