Wzmożona aktywność wałbrzyskich funkcjonariuszy policyjnych w zatrzymywaniu nietrzeźwych kierowców

W ciągu ostatnich godzin na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego, siły policyjne zatrzymały czterech kierujących pod wpływem alkoholu. Jedno z tych zdarzeń, w którym kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, skończyło się kolizją drogową w miejscowości Głuszyca.

W środę tuż przed godziną 14:30, policjanci z komendy wałbrzyskiej na ulicy Moniuszki na Gaju przystąpili do kontroli drogowej. W jej ramach sprawdzili stan trzeźwości 65-letniego kierowcy. Badanie wykazało, że mężczyzna ten był nietrzeźwy – ilość alkoholu w jego organizmie wynosiła 0,56 promila. W konsekwencji 65-latek stracił prawo do prowadzenia pojazdów i nie mógł dalej poruszać się swoim samochodem.

Około godziny 21:00 oficerowie Komisariatu Policji w Głuszycy oraz jednostki ruchu drogowego komendy wałbrzyskiej zostały wezwane na miejsce kolizji drogowej na ulicy Kolejowej w Głuszycy. Na miejscu okazało się, że 57-letni kierowca uderzył swoim samochodem osobowym w betonowy słup energetyczny. Mężczyzna ten był również pod wpływem alkoholu, co potwierdziło badanie wykazujące 2,14 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci odebrali mu prawo jazdy, kończąc tym samym jego podróż.

Nocne działania policyjne doprowadziły do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Sprawca został zatrzymany przez patrol policji ruchu drogowego komendy wałbrzyskiej około drugiej w nocy na ulicy Wrocławskiej w Wałbrzychu. Badanie alkomatem wykazało, że 32-latek miał w organizmie 0,88 promila alkoholu. Tym samym stracił on uprawnienia do prowadzenia pojazdów i nie kontynuował podróży swoim pojazdem.

Ostatnie z tych zdarzeń miało miejsce w czwartek po godzinie piątej na ulicy Gałczyńskiego w Wałbrzychu. Kontrolę drogową przeprowadzili tym razem funkcjonariusze pierwszego komisariatu. Zatrzymany 46-letni kierowca miał w swoim organizmie 0,49 promila alkoholu, co skutkowało odebraniem mu prawa jazdy i zakończeniem podróży.