Wtorkowa interwencja policji na Piaskowej Górze

Podczas wtorkowego wieczoru, funkcjonariusze pierwszego komisariatu w Wałbrzychu zostali zaalarmowani o sytuacji związanej z agresją dwóch mężczyzn na ulicy Piaskowej Góry. Mężczyźni, będący pod wpływem alkoholu, wywoływali zamieszanie i spór. Podczas interwencji udało się aresztować trzech mieszkańców Wałbrzycha, którzy okazali się odpowiedzialni za uszkodzenie trzech samochodów zaparkowanych w pobliżu miejsca zdarzenia.

Informacja o incydencie dotarła do dyżurnego pierwszego komisariatu po godzinie 22:00 za pośrednictwem centrum powiadamiania ratunkowego. Zgłoszenie dotyczyło agresywnych mężczyzn, pijanych, kłócących się i uszkadzających samochody na ulicy Szlifierskiej. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zgłoszenia, gdzie zatrzymali trzech mieszkańców miasta, będących w stanie widocznego upojenia alkoholowego.

Dwaj młodzi mężczyźni w wieku 18 i 20 lat mieli ponad dwa promile alkoholu we krwi, podczas gdy trzeci, 32-letni mężczyzna, miał poziom alkoholu przekraczający cztery promile. Wszyscy zostali zatrzymani, a policjanci potwierdzili uszkodzenie pojazdów. Osoby te spędziły następne godziny w komisariacie w Wałbrzychu, czekając na wyjaśnienie sytuacji. Straty zostały oszacowane przez właścicieli samochodów na ponad 5 tysięcy złotych.

Po wytrzeźwieniu okazało się, że najbardziej agresywnym z trzech mężczyzn był 18-latek, który podczas kłótni uszkodził wszystkie trzy samochody. To on ostatecznie usłyszał zarzut zniszczenia mienia. W dodatku, ten młody mieszkaniec Wałbrzycha był poszukiwany za wcześniej popełnione przestępstwa jako nieletni i miał być umieszczony w ośrodku wychowawczym. Pozostali dwaj mężczyźni zostali zwolnieni po przesłuchaniu.

Teraz to sąd zadecyduje o losie 18-latka. Za zniszczenie cudzego mienia grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.