Wałbrzyski nastolatek, który zasnął za kierownicą, ukarany mandatem

Niedawno doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego w Wałbrzychu. 18-letni kierowca z tego miasta przypadkowo zapadł w sen podczas prowadzenia pojazdu, co doprowadziło do kolizji na jednej z głównych arterii. Mimo że był trzeźwy i nikomu nic się nie stało, policjanci nałożyli na niego sankcję w postaci mandatu w wysokości 2000 złotych za nieodpowiednie zachowanie na drodze.

Zdarzenie miało miejsce 2 listopada, tuż po godzinie piątej rano, na trasie prowadzącej z Kamiennej Góry do Wałbrzycha. Pojazd prowadzony przez młodego mężczyznę nagle dachował. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na drogach. Policjanci ustalili, że choć 18-latek był trzeźwy, to jednak za kierownicą przysnął. Zarówno on, jak i jego pasażerka, wyszli z tej sytuacji bez żadnych obrażeń.

Kara dla młodego mężczyzny była surowa. Otrzymał mandat karny w kwocie 2000 złotych. Na dodatek, w wyniku uszkodzeń pojazdu spowodowanych przez wypadek, funkcjonariusze zdecydowali się również zatrzymać dowód rejestracyjny auta.

W związku z tym zdarzeniem, policja apeluje o rozwagę na drodze. Podkreśla, że trzeźwość za kierownicą to nie wszystko – równie ważne jest, aby kierowca był dobrze wypoczęty. Każda sekunda nieuwagi może bowiem skończyć się tragicznie.