Tragiczna sytuacja na drogach byłego województwa wałbrzyskiego: liczne wypadki i ofiary śmiertelne

W regionie dawnego województwa wałbrzyskiego, na drogach doszło do kilku tragicznych incydentów. Wśród nich, pod Bolesławcem, na drodze krajowej nr 94 między miejscowościami Kruszyn a Tomaszów Bolesławiecki, śmierć poniósł 44-letni mężczyzna. Kierujący samochodem osobowym marki Mercedes zjechał na pas przeciwny i uderzył w nadjeżdżającą ciężarówkę. Siła uderzenia była tak wielka, że samochód został doszczętnie zmiażdżony, a kierowca zginał na miejscu.

Sytuacja na drodze Wałbrzych – Nowa Ruda również była tragiczna. W miejscowości Bartnica kierowca terenowego pojazdu marki Toyota stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niestety, zmarł on na miejscu. Śledztwo w sprawie przyczyn tego wypadku prowadzi policja.

Wypadek, który miał miejsce w piątek na drodze krajowej nr 35 między Wrocławiem a Wałbrzychem w Strzelcach, skończył się dla dwóch osób hospitalizacją. Tam doszło do dachowania samochodu osobowego.

Autostrada A4 była także miejscem dwóch wypadków drogowych, które miały miejsce w piątkowy wieczór. Pierwszy z nich miał miejsce między węzłami Krzyżowa a LSSE Krzywa w stronę Wrocławia, gdzie doszło do zderzenia kilku samochodów. Jedna osoba została ranna, a ruch na autostradzie został sparaliżowany, wymuszając organizację objazdów. Drugi wypadek miał miejsce między węzłami Lubiatów a Złotoryja – ciężarówka zjechała tam do przydrożnego rowu.