Startuje Festiwal Twórczej Wyobraźni

Koncerty, spotkania z interesującymi postaciami i wernisaże wystaw to wszystko w ramach nadchodzącego festiwalu. Polecamy!

Już za kilka dni w naszym mieście odbędzie się „Festiwal Twórczej Wyobraźni”. Wydarzenie zostanie zrealizowane w przestrzeniach Starej Kopalni. Festiwal odbędzie się w dniach 16-18 czerwca 2023 roku. Będzie to już druga edycja tego artystycznego przedsięwzięcia. Podczas kilku dni festiwalu odbędą się spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty, wernisaże itp.

W piątek dnia 16 czerwca odbędzie spotkanie z Arturem Andrusem, które poprowadzi Jerzy Kisielewski. Zrealizowany zostanie również wernisaż wystawy „deszcz, upał, śnienie… Kolekcja Sztuki współczesnej – Juliusz Topolski”. Wernisaż odbędzie się w Galerii Sztuki Współczesnej w Wałbrzychu. W tym samym dniu zaplanowano również koncert Remigiusza Knapik oraz Artura Andrusa.

W sobotę w Galerii na Piętrze WOK odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Jacka Rybitwy. Zrealizowane zostanie spotkanie z Łukaszem Orbitowskim. Odbędą się również dwa koncerty. Na scenie zaprezentuje się Dymitr Maklakov, a także znany w całej Polsce zespół Mikromusic.

W niedzielę dnia 18 czerwca mieszkańcy naszej miejscowości będą mieli przyjemność spotkać się z Joanną Bator. Wystawiony zostanie spektakl „Wstydź się”, w którym zagrają znane aktorki Joanna Brodzik oraz Beata Kawka. Na końcu wydarzenia zagra Jacek Bończyk.