Rekordowa ilość narkotyków o wartości 800 tys. złotych znalezionych w mieszkaniu na Nowym Mieście w Wałbrzychu

Podczas akcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, we wczesnych godzinach porannych ostatniego czwartku, zatrzymano 26-letniego obywatela tej aglomeracji. Mężczyzna ten przechowywał w swoim domostwie niemal 27 kilogramów różnorodnych substancji odurzających i psychotropowych – takie informacje podaje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. Substancje te to marihuana i haszysz, które miały być wprowadzone do obrotu. Oskarżony spędzi następne trzy miesiące w areszcie, a grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Realizując zgromadzone dowody, funkcjonariusze wraz z Wydziałem Techniki Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zdecydowali się na interwencje 22 lutego tuż po szóstej rano. Efektem tej operacji było zatrzymanie 26-latka na gorącym uczynku przestępstwa. W jego mieszkaniu na Nowym Mieście ujawniono ponad 17 kilogramów marihuany oraz więcej niż 9 kilogramów haszyszu – takie informacje przekazuje policja z Wałbrzycha.

Podczas przeszukania mieszkania odkryto również niewielkie ilości metamfetaminy i kokainy. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut próby wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Szacunkowa wartość tych narkotyków na czarnym rynku to ponad 800 tysięcy złotych.

Sąd zadecydował, że 26-letni mężczyzna trafił do aresztu w sobotę, gdzie ma spędzić najbliższe trzy miesiące. Jednakże, za przestępstwa narkotykowe może otrzymać karę do 12 lat więzienia. Policja informuje, że sprawa jest nadal w toku i nie wyklucza kolejnych zatrzymań.