Recydywiści za kierownicą: dwóch mężczyzn zatrzymanych przez wałbrzyską policję

Na terenie Wałbrzycha, w ciągu minionych 24 godzin, funkcjonariusze drogówki doprowadzili do zatrzymania dwóch kierowców. Obydwaj mężczyźni, w wieku 46 i 45 lat, zignorowali wcześniej nałożone na nich sądowe zakazy prowadzenia aut osobowych i mimo tego postanowili usiąść za kierownicą. Teraz, kolejny raz będą musieli stawić czoła wymiarowi sprawiedliwości, co może skutkować karą pozbawienia wolności.

Działania policji są nieustanne i skupiają się na wykrywaniu przestępczości drogowej. W niedzielne popołudnie oraz poniedziałkową noc, funkcjonariusze zatrzymali kolejnych dwóch kierowców, którzy nie mogli kontynuować swojej podróży.

Najpierw, 8 października około 13:00 na ulicy Armii Krajowej w Wałbrzychu, mundurowi przeprowadzili kontrolę drogową 46-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna ten prowadził samochód pomimo obowiązującego do maja przyszłego roku zakazu kierowania wszelkiego rodzaju pojazdami mechanicznymi, który nałożył na niego Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

W nocy, około wpół do pierwszej, na ulicy Wrocławskiej w Wałbrzychu, funkcjonariusze zatrzymali 45-letniego mężczyznę z Warszawy. Kierowca ten naruszył aż dwa zakazy kierowania pojazdami, które obowiązują go do lipca 2026 roku i zostały orzeczone przez Sąd Rejonowy w Legionowie oraz Sąd Rejonowy w Wołominie.