Paweł Ozga utrzymuje pozycję burmistrza Świebodzic z poparciem ponad 53% głosów

W drugiej turze wyborów na stanowisko burmistrza Świebodzic, Paweł Ozga zwyciężył, zdobywając ponad 53% poparcia. Tym samym, utrzymał swoją pozycję na fotelu burmistrza tego miasta. Frekwencja podczas tych wyborów wyniosła 44,26%, a uprawnionych do głosowania było 17 009 mieszkańców Świebodzic.

W II turze wyborów, spośród wszystkich oddanych głosów, Paweł Ozga uzyskał 4 025 (53,81%), podczas gdy jego rywal, Krystian Wołoszyn otrzymał 3 455 (46,19%).

Po ogłoszeniu wyników, Ozga wyraził swoją wdzięczność za wsparcie poprzez media społecznościowe. Dziękował za wszystkie oddane na niego głosy, które umożliwiły mu dalsze pełnienie funkcji burmistrza Świebodzic. Podkreślił, że przed nim i jego zespołem wiele ciężkiej pracy dla dobra miasta. Wyraził przekonanie, że praca ta będzie efektywna i przyniesie owoce. Z zadowoleniem odniósł się do uzyskanej większości w Radzie Miejskiej, która pozwoli na realizację zadań i rozwój miasta w atmosferze zgody i stabilności.

W pierwszej turze wyborów na burmistrza Świebodzic startowało czterech kandydatów: obecny burmistrz Paweł Ozga, Krystian Wołoszyn, Łukasz Kwadrans i Rafałaf Szynalski. Ozga zdobył 38.68% poparcia, natomiast Wołoszyn 25,76%. Pozostali dwaj kandydaci zdobyli odpowiednio: Łukasz Kwadrans – 24,43% głosów, a Rafałał Szynalski – 11,13%.