Ostrożność na drogach w okresie Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego

Święto Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny nadchodzą nieubłaganie. To czas, kiedy na drogach panuje wzmożony ruch, a sytuacja może łatwo stać się niebezpieczna. Ta informacja dotyczy zarówno osób stojących za kierownicą, jak i tych poruszających się pieszo. W ostatnich dniach w Wałbrzychu oraz powiecie wałbrzyskim miały miejsce pięć zagrażających bezpieczeństwu kolizji i wypadków drogowych, w wyniku których jedna osoba została poważnie ranna.

Pierwsze niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w czwartek. Około godziny 8:30 na ulicy Niepodległości doszło do zderzenia trzech pojazdów tuż przed przejściem dla pieszych.

Tego samego dnia, czwartkowego popołudnia około godziny 14:00 na Rondzie Niepodległości w Szczawnie-Zdroju miało miejsce dalsze zdarzenie. Kierująca samochodem osobowym wałbrzyszanka nie dostrzegła poruszającej się zgodnie z przepisami hulajnogą. Kobieta potrąciła mężczyznę, który w wyniku zdarzenia trafił do szpitala. Na szczęście obrażenia, jakie odniósł, nie były groźne. Po udzieleniu pomocy medycznej mężczyzna mógł wrócić do domu.

Najbardziej tragiczny w skutkach był wypadek, który również miał miejsce w czwartek. Po godzinie 18:30 na ulicy Psie Pole 39-letni mężczyzna niespodziewanie wyszedł zza samochodu na jezdnię, wpadając pod koła nadjeżdżającego pojazdu. Kierujący tym samochodem 37-letni wałbrzyszanin nie miał możliwości szybko zareagować oraz zahamować. W wyniku potrącenia pieszy z ciężkimi ranami został przewieziony do szpitala.

W sobotę około godziny 15:00 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem miało ono miejsce w Głuszycy Górnej. 38-letni mieszkaniec Nysy, nie dostosowując prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał swoim pojazdem w przydrożny rów. Mimo iż sprawca był trzeźwy, to jednak doszło do zdarzenia. Na szczęście nic poważnego się jemu nie stało, natomiast 23-letnia pasażerka z niegroźnymi ranami trafiła do szpitala – informują funkcjonariusze policji.

W sobotę wieczorem, po godzinie 19:00 w centrum Wałbrzycha zdarzyła się również poważna kolizja drogowa. Powodem była nieustąpiona pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu.