Nowa strategia zimowego utrzymania dróg w Wałbrzychu

Pożegnanie lata to jednocześnie przygotowania do zimowych wyzwań dla Gminy Wałbrzych. Oficjalne ogłoszenie z tej instytucji przekazało, że od nadchodzącej zimy to Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne (MZUK) w Wałbrzychu będzie odpowiedzialne za pilnowanie czystości i przejezdności miasta podczas sezonu zimowego. Wskazuje to na potencjalne znaczne oszczędności dla budżetu miasta.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na profilu MZUK, firma jest już w trakcie zakupu nowych pojazdów, które będą kluczowe do realizacji zadań związanych z odśnieżaniem i utrzymaniem dróg miejskich podczas zimy. Zapas soli drogowej wynosi już 2000 ton i jest gotowy na pierwsze przymrozki. W najbliższym czasie przedsiębiorstwo ma również otrzymać nową flotę oraz specjalistyczny sprzęt do utrzymania dróg w zimie. Planowane jest również dostosowanie części obecnej floty samochodowej MZUK do wielozadaniowych potrzeb związanych z utrzymaniem dróg miejskich. MZUK zamierza być przygotowany na zimę, a nie zaskoczony przez nią.

Decyzja Gminy Wałbrzych o przekazaniu odpowiedzialności za zimowe utrzymanie dróg MZUK jest starannie przemyślana i ma na celu oszczędność budżetu miasta. Prezydent Roman Szełemej zapewnia, że decyzja była konsultowana, analizowana, a teraz jest realizowana. Wybór ten miał być wywołany przez nieodpowiednio wysokie stawki oferowane przez prywatne firmy za odśnieżanie dróg, które wynosiły wiele milionów złotych. Przekazanie tej roli MZUK może pozwolić na oszczędności nawet do 50 procent.