Muzeum Gross-Rosen po remoncie. Potrzebny pracownik

W muzeum na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen zakończono remont jednego z obiektów oraz zorganizowano nową ekspozycję. Poszukiwany jest także nowy pracownik. 

Ostatecznie zakończono prace remontowo-konserwatorskie przy łaźni więźniarskiej, która została ponownie otwarta dla zwiedzających. Z powodów bezpieczeństwa obiekt został zamknięty w 2020 roku. Prace polegały na wzmocnieniu posadowienia fundamentów w technologii iniekcji strumieniowej „jet grouting”. 

Renowacja przebiegła dzięki wsparciu finansowemu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie: 1 190 290 zł.

Nowa wystawa

Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy zaprasza od 1 października do obejrzenia nowej wystawy czasowej w budynku głównym„Gdzie teraz jesteście dzieci kochane…? Muzycznie o Powstaniu Warszawskim”. Wystawa została wypożyczona z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Ekspozycja prezentuje zbiór współczesnych tekstów do utworów muzycznych, których źródłem inspiracji była historia Powstania Warszawskiego w 1944 r. i los mieszkańców okupowanej stolicy. Autorami tekstów są polscy i zagraniczni soliści oraz zespoły wywodzące się z różnych gatunków muzycznych, m.in.: rocka, piosenki literackiej, hip-hopu i muzyki alternatywnej. Wystawa będzie czynna do 10 stycznia 2023 r. Wstęp wolny.

Poszukiwany pracownik

Muzeum Gross-Rosen zatrudni pracownika na stanowisko asystenta muzealnego do Działu Oświatowego. Asystent zostanie przyjęty na okres próbny na czas określony lub czas nieokreślony, w zależności od odbytej rozmowy kwalifikacyjnej.

Praca będzie jednozmianowa, na pełen etat w dniach: poniedziałek – piątek. Pensja do uzgodnienia, ale na pewno powyżej stawki minimalnej, zgodnie z Regulaminem Muzeum Gross-Rosen.

Od pracownika wymaga się:

  • wykształcenia wyższego humanistycznego (kierunki historyczne) lub filologicznego, 
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego lub niemieckiego (warunek konieczny), 
  • mile widziane uprawnienia pedagogiczne oraz doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku,
  • znajomość pakietu MS Office.