Mężczyzna zatrzymany przez wałbrzyską policję pod zarzutem wyłudzeń

Policja w Wałbrzychu zakończyła operację, która doprowadziła do zatrzymania mężczyzny powiązanego z serią oszustw realizowanych za pomocą tzw. „metody na policjanta”. Wspomniany mężczyzna został ujęty przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Zatrzymanie miało miejsce we Wrocławiu w poprzedni czwartek.

Według policjantów prowadzących działania, 33-letni obywatel Wrocławia był zaangażowany w pięć tego typu incydentów przestępczych. Zdarzenia te miały miejsce pomiędzy 19 września a 11 października bieżącego roku.

Informacje przytaczane przez służby porządkowe w Wałbrzychu sugerują, że ofiarami oszustw stały się osoby zamieszkałe w Wałbrzychu, Poznaniu, Nowej Soli i Oleśnicy. Wiek pokrzywdzonych wahał się od 72 do 89 lat. Łącznie na skutek działań przestępczych stracili blisko 150 tysięcy złotych. Rola 33-letniego mężczyzny polegała głównie na odbieraniu od nich pieniędzy.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy umożliwił prokuratorowi sformułowanie pięciu zarzutów oszustw przeciwko podejrzanemu. Dodatkowo, prokuratura złożyła wniosek do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania trwającego trzy miesiące wobec 33-letniego mężczyzny. Sąd uwzględnił ten wniosek.

Karą, która grozi zatrzymanemu, jest do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa wciąż się rozwija i możliwe są kolejne zatrzymania.