Kolejne niebezpieczne zdarzenie drogowe w Zagórzu Śląskim: 22-latka dachowała autem

Na początku nocy 18 listopada, dokładnie po godzinie 23:00, doszło do groźnego zdarzenia drogowego na trasie prowadzącej do Zagórza Śląskiego od strony Dziećmorowic. Kierująca samochodem osobowym 22-letnia kobieta, pochodząca z naszego miasta, nie zapanowała nad pojazdem ze względu na niedostosowanie prędkości do trudnych warunków panujących na drodze. W konsekwencji, auto nagle zjechało z jezdni, przewróciło się i zakończyło swój bieg na sąsiedniej łące.

Na szczęście kobieta była trzeźwa podczas wypadku. W samochodzie podróżowało jeszcze troje innych osób. Jeden z pasażerów, 24-letni mężczyzna, został przewieziony do szpitala, jednak na szczęście jego obrażenia nie zagrażały życiu. Policja sporządziła dokumentację procesową dotyczącą tego incydentu i teraz będzie kontynuować dochodzenie w tej sprawie. Dowód rejestracyjny uszkodzonego pojazdu został również zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Służby drogowe nieustannie przypominają o konieczności dostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, zwłaszcza w okresie jesiennym. Nieprzewidywalne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz zmieszany ze śniegiem na mokrej nawierzchni, mogą być niebezpieczne i wymagać szczególnej ostrożności podczas jazdy.