nielegalna-telewizja

Głuszyca: Udostępniał „na lewo” programy płatnej platformy cyfrowej. Może trafić do więzienia na 3 lata

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Wałbrzychu zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o nielegalne udostępnianie materiałów z płatnej platformy cyfrowej. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego wykupił sobie serwer sharingowy, na którym oferował treści z płatnej platformy streamingowej. Może za to trafić do więzienia na 3 lata.

W miniony czwartek funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu aresztowali 34-letniego mieszkańca powiatu za tzw. sharing. Mężczyzna korzystał z internetowego serwera sharingowego, na którym znajdowały się materiały wideo oferowane przez płatne platformy. Programy były nielegalne udostępniane użytkownikom zewnętrznym, do których doprowadzany był nielegalny sygnał telewizji satelitarnej.

Policja poszukuje użytkowników nielegalnego sharingu

Przeprowadzone dochodzenie i zgromadzony materiał dowodowy pozwoliły na zidentyfikowanie podejrzanego i ustalenie jego miejsca zamieszkania. Podczas przeszukiwania lokalu przy ul. Sienkiewicza w miejscowości Głuszyca policjanci zabezpieczyli jednostkę centralną i czytniki z pięcioma kartami aktywującymi.

Jak na tę chwilę trwa śledztwo mające na celu identyfikację użytkowników, którzy korzystali z nielegalnego połączenia. Biegli przeprowadzą także analizę zarekwirowanego urządzenia do wysyłania nielegalnego sygnału telewizyjnego.

Podejrzany został już aresztowany i trafił do więziennej celi. Przedstawiono mu również zarzuty z prokuratury, za które może trafić do więzienia nawet na 3 lata. Zapłaci też wysoką grzywnę za swoje czyny. Ponadto, jeżeli policji uda się namierzyć użytkowników nielegalnego sygnału, każdemu z nich może grozić wysoka grzywna i do 12 miesięcy pozbawienia wolności.

Zobacz także szczegóły udostępnienia nowej wersji platformy hybrydowej przez TVP.