Detaliczny dostawca narkotyków z Piaskowej Góry w areszcie

Podczas wieczornych czynności operacyjnych, które miały miejsce w ostatni wtorek, funkcjonariusze Policji Wałbrzych odnaleźli i zabezpieczyli znaczną ilość substancji psychoaktywnych. Wywiadowcy, badając miejscowy rynek narkotykowy, namierzyli mężczyznę przechowującego w swoim domu na Piaskowej Górze duże ilości nielegalnych substancji. Dlatego też 2 stycznia po godzinie 18:00, podjęli decyzję o przeprowadzeniu kontroli w wytypowanym miejscu.

Podczas dokładnej rewizji jego mieszkania, natrafili na dwa plastikowe pojemniki pełne narkotyków – amfetaminy i marihuany. Analiza wykazała, że zabezpieczone substancje wystarczyłyby na przygotowanie ponad 3,5 tysiąca jednostek do sprzedaży.

Policjanci podczas przeszukiwania zabezpieczyli również elektroniczną wagę służącą do porcjowania narkotyków oraz telefon komórkowy należący do podejrzanego. Udowodnili mu dystrybucję zakazanych substancji innym osobom. 21-latek musi teraz zmierzyć się z konsekwencjami swoich działań przed sądem.

Za posiadanie i handel takimi ilościami amfetaminy i marihuany, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na podstawie zgromadzonych dowodów zdecydował o zastosowaniu aresztu tymczasowego wobec mężczyzny na okres dwóch najbliższych miesięcy.