Czas na relaks! Poznaj jeziora w okolicy

Czy wiesz jakie jeziora występują w okolicy Wałbrzycha? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

 

W okolicach Wałbrzycha znajduje się kilka jezior, które zdecydowanie są dobrym miejscem w celu nabrania odpoczynku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jezioro Bystrzyckie. Wskazane jezioro jest największe w okolicy Wałbrzycha i położone w Kotlinie Kamiennogórskiej. Oferuje piękne krajobrazy, spokojną atmosferę i liczne atrakcje rekreacyjne, takie jak plaże, kąpieliska, wypożyczalnie sprzętu wodnego i trasy spacerowe.

Polecane jest również Jezioro Pilchowickie. Jest to jezioro zaporowe powstałe na rzece Bobr, położone około 15 km na południe od Wałbrzycha. Jezioro Pilchowickie jest otoczone wzgórzami i malowniczymi widokami. Mieszkańcy bliskich okolic lubią spędzać czas nad Jeziorem Bystrzyckie Małe. To niewielkie jezioro położone w pobliżu Jeziora Bystrzyckiego. Jezioro Bystrzyckie Małe jest spokojnym miejscem do wędkowania i relaksu na łonie natury.

Na uwagę zasługują również Jezioro Lubachowskie położone na wschód od Wałbrzycha oraz Jezioro Modre na północ od Wałbrzycha, w okolicy miejscowości Radków.