Apel o rozwagę na drodze po kolizji trzech pojazdów w Strudze

Rozważna i odpowiedzialna jazda to klucz do bezpiecznych podróży – to przesłanie, które lokalni przedstawiciele policji z Wałbrzycha starają się przekazać mieszkańcom i kierowcom. Do tej potrzeby dodatkowo przyczyniło się zdarzenie drogowe, do którego doszło wczoraj po południu w Strudze, gdzie doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych.

W niedzielne popołudnie, dokładnie po godzinie 14:00, 47-letni kierowca pojazdu osobowego utracił kontrolę nad swoim samochodem podczas jazdy w kierunku Starych Bogaczowic, startując od Wałbrzycha. Przyczyna tego zdarzenia to błąd obserwacji ze strony kierującego. W rezultacie tego incydentu, jego samochód przeciął oś jezdni i uderzył w dwa napotkane pojazdy, którymi sterowali mieszkaniec Wałbrzycha oraz kobieta mieszkająca w Strudze.

W wyniku tego zdarzenia, dwie pasażerki z samochodów prowadzonych przez poszkodowanych kierowców zostały przewiezione do szpitala z niegroźnymi obrażeniami. Tam otrzymały niezbędną pomoc medyczną. Na miejscu wypadku, funkcjonariusze zdecydowali się na zatrzymanie dowodów rejestracyjnych wszystkich trzech pojazdów, ze względu na ich uszkodzenia. Dodatkowo, 47-letni mieszkaniec Bolesławca utracił prawo jazdy za to, że doprowadził do tego wypadku. Policja potwierdziła, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi w momencie zdarzenia.

Teraz sprawa będzie miała swój finał w sądzie. To poważne przypomnienie dla nas wszystkich, że należy zachować ostrożność i rozwagę podczas prowadzenia pojazdu na drodze.