Alarmujące zdarzenie drogowe w Czarnym Borze: 16-latek potrącony na pasach

Dzisiejszy dzień, 23 listopada, przyniósł zgłoszenie o kolejnym niebezpiecznym incydencie drogowym na terenie Czarnego Boru. Policja Wałbrzych donosi, że na ulicy Kamiennogórskiej doszło do potrącenia nastolatka na przejściu dla pieszych przez 44-letniego kierowcę samochodu osobowego. Zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną piątą.

Potrącony 16-letni chłopiec, pomimo doznanych obrażeń, na szczęście nie jest w stanie zagrożenia życia. Zaraz po wypadku trafił pod opiekę medyczną i został przetransportowany do najbliższego szpitala. Zarówno młody pieszy, jak i sprawca zdarzenia drogowego byli trzeźwi w chwili incydentu.

Począwszy od momentu potrącenia, rozpoczęła się natychmiastowa interwencja służb porządkowych. Mężczyzna odpowiedzialny za wypadek musiał oddać swoje prawo jazdy, które zostało mu odebrane w wyniku popełnienia przestępstwa drogowego. Funkcjonariusze organów ścigania nadal prowadzą postępowanie w tej sprawie. Apelują jednocześnie o ostrożność wszystkim użytkownikom dróg, biorąc pod uwagę utrudnione warunki na drogach.