60-letni kierowca autobusu odpowiedzialny za kolizję na Starym Zdroju

Dzisiejszy poranek na Starym Zdroju przyniósł nieprzyjemne wydarzenie drogowe. Autobus komunikacji miejskiej i samochód osobowy zderzyły się, co spowodowało chwilowe zamieszanie na trasie.

Wszystko rozegrało się w czwartkowy poranek, dokładnie po godzinie 7:30. Kierujący autobusem, 60-latek, podążał ulicą Armii Krajowej w stronę centrum miasta. Wydarzenia nabrały tempa, gdy mężczyzna, ze względu na niedostateczną obserwację otoczenia, utracił kontrolę nad swoim pojazdem. Na łuku drogi przekroczył podwójną linię ciągłą, co doprowadziło do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem osobowym. Za kierownicą tego drugiego pojazdu siedział 28-letni wałbrzyszanin.

Kiedy sytuacja została opanowana, młodszy z kierowców otrzymał potrzebną pomoc medyczną na miejscu. Na szczęście, jak się później okazało, ani on ani żadna inna osoba nie doznała poważniejszych urazów.

60-letni kierowca autobusu, mieszkaniec Bytomia, został ukarany przez policję ruchu drogowego mandatem karnym. Wysokość grzywny wyniosła 5 tysięcy złotych, a dodatkowo mężczyzna otrzymał 10 punktów karnych. Przeprowadzone na miejscu czynności wykazały, że obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi w chwili kolizji.