47-latek zagrażał życiu kobiety i zniszczył jej samochód – surowe konsekwencje

47-letni mężczyzna, obywatel Wałbrzycha, którego charakteryzowała niewielka zdolność do panowania nad swoimi emocjami, postanowił w brutalny sposób dać upust swoim frustracjom, kierując je na partnerkę osoby, z którą miał nieporozumienia. Teraz musi się liczyć z ryzykiem doświadczenia surowych konsekwencji prawnych, które mogą objawiać się nawet poprzez pięcioletni pobyt za kratkami.

W środkowej części sierpnia, lokalne władze otrzymały zgłoszenie od właścicielki samochodu marki Ford, który doznał poważnego uszczerbku. Incydent miał miejsce na ulicy Ludowej w Wałbrzychu. Sprawca, uzbrojony w ostre narzędzie, pociągnął nim po wszystkich elementach karoserii oraz zniszczył przedni reflektor. Poszkodowana oszacowała wartość strat na 15 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze policji szybko zlokalizowali i zatrzymali sprawcę — 47-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Jak się okazało, motywem jego agresywnego zachowania była zemsta na kobiecie, spowodowane konfliktem z jej partnerem.

– W trakcie prowadzonych czynności śledczych, policjanci odkryli, że mężczyzna może odpowiadać również za inne przestępstwo. W lipcu tego roku wydawał groźby karalne wobec kobiety, sugerując jej pozbawienie życia. Jak ustalili śledczy, jego agresywne zachowanie miało swoje źródło w konflikcie z partnerem poszkodowanej – relacjonuje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji.

47-latek został już obarczony zarzutami zniszczenia mienia oraz grożenia karalnymi konsekwencjami. Teraz musi się liczyć z ryzykiem kary do 5 lat więzienia.